Bajsijev prispevek
Osel hodi po džungli, riga in skače in je nasploh glasen, ko pred njega skoči lev.
Lev: A ti veš, da se ne smeš tako obnašati tukaj, ker sem kot kralj živali postavil par pravil za red in mir in se jih mora spoštovati.
Osel: A res? Kdo je pa tebe postavil za kralja živali?!
Lev: Vse živali.
Osel: Zakaj pa?
Lev: Ker lahko najdlje fukam!
Osel: Jaz fukam dlje, se greva stavit?
Lev razmišlja, kaj naj naredi, opazuje predrznega osla, na koncu pa se strinja s stavo. Konec koncev je on lev, osel pa osel! Kar takoj se vrže na delo in zakrtači osla od zadaj.
15 min, 30 min, osel stoično trpi in nič ne ugovarja, 45 min, 1 ura 15 min. Levu končno pride, čeprav je ves čas razmišljal o nogometu, Zahoviču in jokajočem Katancu!
Prižgeta čik, pokadita, potem se nastavi lev, osel ga zapreže od zadaj in začne z delom. 15 min. Lev molči, trpi. 30 min. Lev molči. 45 min. Lev trpi in že razmišlja, da ga je osel zajebal, da bo fukal dlje od njega in potem vsem povedal in bo padla sramota … Potem se nenadoma spomni, kaj njemu najbolj paše, ko skače po levinji. Ful mu paše, če levinja stoka. In začne stokati. Osel fuka mirno naprej. Po eni uri osel še vedno mirno žaga, lev je že ves v paniki. Spomni se, da mu je ful všeč, če ga levinja čoha po malincah in med stokanjem stegne šapico in malce pobalina z oslovimi frnikolami. Mine še deset minut in lev že čist v paniki in grozi pomisli, da mu je pri levinji pa najbolj všeč, ko malce zameša z ritko in začne divje mešati s kraljevsko ritko, vmes pa stoka in čoha oslove balinčke. Osel ga nenadoma zagrabi za grivo, ga potegne k sebi in mu iskreno zariga v uho: “Lev, ti nisi kralj, ti si CAR!”


Aktualni komentarji